Gravació de vídeo de natura. © Trenca

Al llarg de 2014, la productora audiovisual XATRACfilms està gravant un vídeo sobre Trenca. A més organitzem conjuntament un taller d’introducció a la gravació en vídeo, el cap de setmana del 22 i 23 de novembre.

 

 

Vídeo de XATRACfilms sobre Trenca

Al llarg de 2014, l’equip de XATRACfilms ens ha acompanyat en diversos moments per gravar imatges de les activitats i projectes de la nostra associació. Aquesta col·laboració es va iniciar arran d’un Marketplace, dins el programa Tàndem, que posa en contacte i fomenta les sinèrgies entre empreses i organitzacions ambientals i socials. Es tracta d’un acord d’intercanvi entre Trenca i XATRACfilms: l’empresa grava un vídeo sobre l’entitat i rep el nostre assessorament pel que fa a gravacions de temes ambientals. Cap a començaments de 2015, esperem poder tenir el vídeo ja a la web de Trenca.

El passat mes de juliol, gravant durant la estació reproductora de la trenca. © Trenca

El passat mes de juny, gravant durant el marcatge d’un poll de voltor negre. © Trenca

 

Taller d’introducció a la gravació en vídeo (Lleida, 22 i 23 de novembre)

Taller intensiu de 15 hores, especialment orientat a:

.-Vídeos de natura i viatges

.-Vídeos per a entitats, associacions i organitzacions

.-Fotògrafs que vulguin explorar el món del vídeo

Recomanable portar càmera fotogràfica o de vídeo. Molt interessant portar trípode.

 

.-Grup reduït (entre 3 i 8 persones).

.-Formació des de zero. No cal tenir nocions prèvies.

.-Adaptat a les necessitats temàtiques de l’alumnat.

.-Per gravar amb càmera de vídeo o càmera fotogràfica.

.-Problemes habituals i consells.

.-Objectiu: obtenir una base tècnica que ens permeti treure el màxim profit a l’equip que tenim.

.-Conèixer la dinàmica de feina des de l’inici de la concepció del vídeo fins al rodatge.

.-Conèixer tècniques, tendències, materials i recursos per fer una gravació de qualitat.

.-Treballar la visió del càmera, la fotografia i el llenguatge audiovisual.

 

Durant la gravació feta per en Jep Cunill (XATRACfilms). © Trenca

XATRACfilms és una productora audiovisual creada l’any 2005, especialitzada en vídeos per a empreses, entitats i administracions. Produeix vídeos en diversos formats, com ara el documental, el reportatge i el vídeo per a Internet (la seva web: XATRACfilms).

 

Durant la gravació feta per en Jep Cunill (XATRACfilms). © Trenca

En Jep Cunill (professor del taller del 22-23 de novembre), fundador de XATRACfilms, treballa en el sector audiovisual públic i privat des de fa 25 anys, com a operador d’imatge. Dóna classes de vídeo a la Universitat de Barcelona i tallers de gravació i producció audiovisual.

Des de l’equip de Trenca, volem aprofitar aquesta notícia per agrair a XATRACfilms la seva implicació amb la nostra associació.